Aktualności

Nie ma dostępnych aktualności.

Światowy Dzień Czytania Tolkiena

25 marca 2021 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Była to dobra okazja do zgłębienia wiedzy o samym pisarzu i poznania jego utworów. Tym bardziej, że jedno z jego dzieł znajduje się w kanonie lektur uczniów klasy VI. Biblioteka szkolna prezentuje krótką biografię autora Hobbita i zachęca do poznania jego twórczości.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia przypada  Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Data nie jest przypadkowa. Tego dnia w 1805 roku urodził się słynny duński baśniopisarz Hans Christian Andersen, autor takich klasyków jak: Brzydkie kaczątko, Calineczka czy Królowa Śniegu.

Wielkanocne inspiracje kulinarne w klasie I b

31 marca 2021 r. uczniowie klasy I b, pod kierunkiem wychowawcy p. Mirosławy Skuzy, uczestniczyli na platformie Teams, w zajęciach online na temat: Ozdoby z jajek - jak zrobić zwierzątka z jajek, którymi można udekorować świąteczny stół. 

„Lekcja z Kubusiem Puchatkiem”

W ramach cyklicznych Spotkań z książką 18.03.2021r. w czytelni odbyła się lekcja otwarta pt. Przyjaciele Kubusia Puchatka. Klasa I b wraz z wychowawcą panią Mirosława Skuzą wysłuchała opowiadania o przygodach Misia o Bardzo Małym Rozumku.

Rzeżucha krok po kroku – warsztaty online w klasie I b

W dniu 25 marca 2021 r., podczas nauki zdalnej, uczniowie klasy I b uczestniczyli w warsztatach online na temat: Zakładamy hodowlę rzeżuchy

Wielkanoc z Samorządem Uczniowskim

Samorząd Uczniowski stara się pielęgnować wśród uczniów tradycje i zwyczaje związane z obchodami najważniejszych świąt. W tym roku, pomimo pandemii, zadbał, by do dzieci trafiły ciekawe materiały o tematyce wielkanocnej. Dzięki uprzejmości wychowawców, uczniowie mogli zapoznać się z atrakcyjnymi opowiadaniami, grami i zabawami dotyczącymi tego niezwykłego czasu. Mamy nadzieję, że dostarczyły one wszystkim dużo przyjemności.

Pasje, talenty i zainteresowania uczniów klasy III c

Pandemia bardzo ograniczyła wachlarz działań, w których mogą uczestniczyć uczniowie. Klasa III c próbowała nie poddawać się szarej, smutnej rzeczywistości i z zaangażowaniem brała udział w różnych aktywnościach.

EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

5 marca 2021 r. obchodziliśmy Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji logopedzi z naszej szkoły - p. Anna Sroka i p. Lidia Burzawa przeprowadziły zajęcia logopedyczne w klasie II d pt. Gimnastyka buzi i języka. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia narządów artykulacyjnych, ćwiczenia oddechowe, takie jak: dmuchanie balonów, wstążek, zabawa z kolorowymi piórkami. Dzieci chętnie ćwiczyły dykcję, wypowiadając łamańce językowe.

 

Międzynarodowy Dzień Pisarzy

3 marca 2021 r. w bibliotece SP nr 33 w Kielcach obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pisarzy. Uczniowie klasy III d poznali historię piśmiennictwa i etapy tworzenia książki.

Dzień Kobiet w klasie III c

Kobiety w klasie III c stanowią większość, dlatego obchody Dnia Kobiet były huczne. Męska część klasy zorganizowała dla Pań występ rockowy. Specjalnie powołany na tę okoliczność zespół wykonał znaną szkolną piosenkę Dzień Kobiet, ale w wersji rockowej.