Aktualności

Nie ma dostępnych aktualności.

Black Friday w bibliotece

26 listopada 2021 r. w bibliotece szkolnej SP 33 odbyła się akcja pod hasłem: Black Friday w bibliotece, polegająca na promowaniu i wypożyczaniu czytelnikom w tzw. czarny piątek książek z czarną okładką, z różnych gatunków literackich. Wśród nich znalazły się między innymi kryminały, książki przygodowe czy tytuły z gatunku literatury obyczajowej.

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny.

#SzkołaDoHymnu

10 listopada 2021 r. już po raz czwarty uczniowie i nauczyciele SP 33 w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

Quiz wiedzy o Polsce

W ramach akcji Szkoła pamięta Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów klas I – III Quiz wiedzy o Polsce. 

Kielce OAZĄ czystego powietrza

W związku z obchodami Dni Czystego Powietrza, przypadającymi na dzień 14 listopada, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I c, II b, III b i III d przystąpili do konkursu pod hasłem Kielce OAZĄ czystego powietrza

Zrób ten zielnik

W ramach innowacji pedagogicznej Bliżej przyrody uczniowie klasy III b z wychowawcą panią Jolantą Kosakiewicz założyli zielniki. Tworzenie  obejmowało 3 etapy: zbiór egzemplarzy liści oraz roślin, suszenie oraz przygotowanie karty zielnikowej. 

Wycieczka oddziału przedszkolnego do Instytutu Dizajnu

10 listopada 2021 r. oddział przedszkolny wziął udział w edukacyjnych zajęciach pt. Eko-design zorganizowanych przez Instytut Dizajnu. 

Ignacy Jan Paderewski – patron naszej szkoły

W ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki Szkoła pamięta uczniowie klasy III b i III d wraz z wychowawcami przygotowali oraz wyeksponowali w holu szkolnym tematyczną gazetkę poświęconą patronowi naszej szkoły – Ignacemu Janowi Paderewskiemu.  

Zajęcia w terenie

W ramach innowacji pedagogicznej Bliżej przyrody w dniu 29 października 2021 r. klasa III b wraz z wychowawcą panią Jolantą Kosakiewicz uczestniczyła w zajęciach na placu szkolnym. Tematem zajęć było rozpoznawanie drzew po liściach i owocach oraz sprawdzenie, czy kora wszystkich drzew wygląda tak samo. 

Wizyta żołnierza w oddziale przedszkolnym

W związku ze zbliżającym się Dniem Niepodległości do oddziału przedszkolnego zawitał niecodzienny gość. Była nim mama jednego z  wychowanków – Pani Agnieszka, która z zawodu jest żołnierzem Wojsk Ochrony Terytorialnej. Dzięki tej wizycie dzieci dowiedziały się jak wygląda praca żołnierza, nauczyły podstawowych komend oraz odśpiewały piosenkę żołnierską Szara piechota.