Drodzy Rodzice! Kochane Dzieci!

Nastał dla nas wszystkich trudny czas, a zarazem czas nowych wyzwań. Jednym z nich jest nauczanie przez Internet. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dla wielu osób jest to duży problem, duże utrudnienie pod wieloma względami.

Od początku całej sytuacji nasza świetlica również publikuje różne zadania dla Dzieci, ale także dla Rodziców. Są to propozycje ćwiczeń ruchowych, karty pracy związane z matematyką czy językiem ojczystym, linki do piosenek lub różnych stron edukacyjnych, konkursy oraz propozycje wspólnych zabaw w domu. Jednak do tej pory odbywało się to poprzez fanpage naszej świetlicy na portalu społecznościowym Facebook. https://www.facebook.com/profile.php?id=100014101331621&epa=SEARCH_BOX

Jednak wiemy, że nie wszyscy z Państwa posiadają dostęp do tych materiałów, gdyż nie wszyscy mają konto na FB. Dlatego teraz również na oficjalnej stronie szkoły będziemy umieszczać część swoich propozycji. Osoby, które chciałyby skorzystać z większej ilości pomysłów zapraszamy do odwiedzania fanpage’a świetlicy ( adres jak powyżej).

Chętnie odpowiemy na wszelkie Państwa pytania, służymy pomocą w rozwiązywaniu problemów opiekuńczo- wychowawczych. Prosimy o sugestie, jakie propozycje chcieliby Państwo znaleźć  na naszej stronie. Czekamy na Was pod adresem naszaswietlicasp33@wp.pl 

Tam też prosimy przesyłać wszelkie wytwory prac dzieci, prace do konkursów, filmiki dotyczące poszczególnych zadań itd.

Liczymy na aktywny udział we wspólnych działaniach.

 

 

 

Mija kolejny tydzień kwarantanny….

A na stronie naszej świetlicy ukazują się kolejne ciekawe materiały Uśmiech

 

W tym tygodniu zachęcałyśmy Was do wzięcia udziału w konkursie zorganizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci.

Konkurs dotyczy wykonania kartki z okazji Świąt Wielkanocnych.
Praca powinna zostać wysłana przy wsparciu rodzica na adres e-mailowy: konkurs@ud.edu.pl.

Zasady konkursu:
- dziecko może przygotować tylko jedną pracę plastyczną,
- podczas głosowania jury (składającego się z pracowników Fundacji Uniwersytet Dzieci), zostanie wybranych 9 kartek, po jednej z każdej kategorii wiekowej: od zerówki do klas 8,
- zwycięskie kartki zostaną nagrodzone upominkami: książką i imiennym dyplomem.

-Konkurs trwa od 13 marca do 2 kwietnia włącznie.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Uniwersytetu Dzieci – link: https://wklasie.uniwersytetdzieci.pl/…/odwolane-lekcje-uczn…

Nawet podczas s pędzania czasu w domu nie może zabraknąć ruchu!  Bo przecież ruch to zdrowie! Ćwiczcie na różne sposoby, wykorzystujcie do tego wszystkie przybory, jakie tylko macie w domu.

Ruchu nigdy dość! Włączcie energiczną muzykę i zacznijcie gimnastykę!
Kręćcie kołem, ile tylko dacie radę...
Link do strony:

https://miastodzieci.pl/zabawy/mini-gimnastyka-dla-mlodszych-dzieci/?fbclid=IwAR2mUbhgyhYdijz28F7odjbNtbMrUOLVOFS7Yu-m0qXqoZ8J-L0k0eF5ulw

Znajdziecie tam różne ciekawe pomysły nie tylko na gimnastykę Uśmiech

A teraz trochę lekcji historii… Uśmiech

Muzeum Historii Kielc zaprasza Was do korzystania z codziennych transmisji na żywo na muzealnym Facebooku - od godz. 11. Od minionej środy pierwszy kwadrans przeznaczony będzie dla uczniów szkół kieleckich, którzy znajdą tam min. dwuczęściowe opowieści:
- Najkrótsza historia miasta w odcinkach (10 min.),
- Czy wiesz, co to jest? (o interesujących przedmiotach w muzeum, które będą pokazywane z jednodniowym wyprzedzeniem, a omawiane następnego dnia).
Zachęcamy również do wirtualnego zwiedzania Muzeum.

Kolejna naszą propozycją jest pogłębienie wiedzy na temat naszego miasta.

Jak wiecie, w tym roku realizujemy w naszej świetlicy projekt Kielce- miasto, którego nie znamy. Mieszkamy tu, ale tak naprawdę nie znamy wielu pięknych zakątków, zabytków, tradycji związanych z Kielcami oraz znanych ludzi pochodzących stąd.

Tym razem chcemy, abyście porównali miejsca na zdjęciach, pokazujące jak dawniej wyglądały Kielce, z obecnym wyglądem.

Aby przerwać codzienną rutynę i oderwać się na chwilę od wykonywania obowiązków szkolnych, odrabiania zadań domowych itd., proponujemy kilka ciekawych eksperymentów, które możecie wykonać sami lub przy pomocy starszego rodzeństwa czy Rodziców.
Zachęcamy do podzielenia się z nami Waszymi wrażeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi tych doświadczeń. Bardzo mile widziane są zdjęcia z przebiegu działań Uśmiech

Szczególnie polecamy eksperyment UCIEKAJĄCY PIEPRZ, który doskonale pokazuje powód, dla którego powinno się myć ręce- jak zachowują się bakterie w kontakcie z mydłem.
Życzymy udanej zabawy!

A na zakończenie tygodnia…

Dzień dzisiejszy- 27 marca- jest Międzynarodowym Dniem Teatru.

Z tej okazji zwracamy się głównie do dzieci z grupy 0 Uśmiech

Zachęcamy do zapoznania się z propozycja zawartą w linku. Są to proste zadania do wykonania przez dzieci, jak np. porównywanie różnic między obrazkami, rysowanie po śladzie, dopasowanie postaci do jej właściwego cienia itd.
Dla chętnych: "Moja pacynka"- wykonanie dowolnej pacynki wg inwencji twórczej dziecka.
Pacynka może posłużyć do zabawy w teatr lub stać się Przytulanką Uśmiech
Zachęcamy do wysyłania zdjęć Waszych pacynek na adres naszaswietlicasp33@wp.pl

 

https://akademia.pwn.pl/view/b3331c1c-2a21-4ddc-8d0a-ef49ae8c5d9d/37737/PWN_Magia_teatru_karty_pracy.pdf?fbclid=IwAR00CB88jrLwf8blIE5QyAz04PgOt-WG58T1RS-y9T6mKg7sxKADXB-essc

 

Tych z Państwa, którzy mają taką możliwość, zachęcamy do odwiedzenia naszego świetlicowego Facebooka https://www.facebook.com/profile.php?id=100014101331621&epa=SEARCH_BOX

Znajdziecie tam Państwo wiele inspiracji do spędzania wspólnego czasu z dzieckiem w obecnej sytuacji.

Kolejne propozycje w przyszłym tygodniu Uśmiech

Zapraszamy serdecznie Uśmiech

Funkcjonowanie i organizacja pracy świetlicy

 

Świetlica w SP nr 33 mieści się w salach nr 223, 223 a, 223 b

Zajęcia w świetlicy szkolnej odbywają się w godzinach 6.30 – 16.30

W swojej programowej działalności świetlica realizuje cele i zadania szkoły, której jest integralna częścią. W planie pracy świetlicy szczególnie uwzględniono treści i działania opiekuńczo-wychowawcze, profilaktyczne i dydaktyczne.

Zadania realizowane są według rocznego planu pracy i tygodniowego rozkładu zajęć opracowanego w oparciu o programy: wychowawczy i opiekuńczy oraz szkolny zestaw programów nauczania.

Zadania świetlicy: 

 • organizowanie opieki, pomocy w nauce, tworzenie warunków do nauki własnej, wdrażanie do samodzielnej pracy,
 • organizowanie gier i zabaw ruchowych, mających na celu prawidłowy rozwój fizyczny,
 • odkrywanie i rozwijanie zainteresowań,
 • stworzenie warunków do uczestnictwa w kulturze,
 • organizowanie
  zajęć dydaktycznych z zakresu sztuki, literatury, ekologii, wychowania komunikacyjnego i zdrowotnego,
 • współdziałanie z nauczycielami, pedagogiem oraz rodzicami

 

Na zajęciach świetlicowych szczególną uwagę zwracamy na kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej. Dbamy  o wdrożenie dzieci do przestrzegania przyjętych zasad zachowania się. Ważne jest także wyrabianie umiejętności nawiązywania kontaktów z kolegami, ćwiczenie umiejętności rozwiązywania sytuacji konfliktowych, panowania nad emocjami.

W świetlicy na bieżąco rozwiązywane są problemy wychowawcze dzieciw oparciu o współpracę z wychowawcami klas, pedagogiem i rodzicami.

 

Wychowanków świetlicy obowiązuje KODEKS ŚWIETLIKA:

 1. Świetliki szanują nauczycieli i kolegów.
 2. Świetliki szanują zabawki i gry oraz sprzęt szkolny.
 3. Świetliki często używają magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam.
 4. Każdy świetlik wychodzi ze świetlicy tylko za zgodą wychowawcy.
 5. Wszelkie krzyki i tupanie są zabronione.
 6. Każdy świetlik po zabawie odkłada na miejsce przedmioty, którymi się bawił.

Dzieci, korzystające ze świetlicy, biorą udział w różnego rodzaju konkursach, które odbywają się na terenie szkoły i poza nią. Nauczyciele zapewniają organizację wolnego czasu i rozwój zainteresowań.

 

W trakcie prowadzonych zajęć staramy się stosować różnorodne metody i formy pracy, korzystać z ciekawych, własnoręcznie wykonanych pomocy, aby dziecko miało możliwość doskonalenia swoich umiejętności, nabywania nowych, aby rozwijało każdą sferę swojej osobowości.

Prowadzone zajęcia dają dzieciom możliwość czynnego wypoczynku, rozwijania zainteresowań oraz wyrównywania braków i pokonywania trudności w nauce. Wychowankowie mają także czas na dowolne zabawy

zgodne z upodobaniami. Odpowiednio dobrane gry wzbogacają wiadomości dzieci, kształtują rozwój umysłowy, umiejętności, wyrabiają spostrzegawczość, ćwiczą umiejętność logicznego myślenia, pamięć  i wyobraźnię. Gry i zabawy ruchowe podnoszą ich sprawność fizyczną. Uczniowie rozwijają swoją sprawność manualną, wyobraźnię, inwencję twórczą na zajęciach plastycznych i technicznych. Prace wykonane przez dzieci na bieżąco prezentowane są na tablicach świetlicy, biorą także udział  w konkursach i często są nagradzane i wyróżniane.

Ponadto chętni uczniowie codziennie pod kierunkiem wychowawców mogą odrabiać zadania domowe, a także doskonalić swoje umiejętności czytania, liczenia i pisania. Zajęcia prowadzone w naszej świetlicy nie tylko chronią dzieci przed nudą, ale także wspomagają ich rozwój psychiczny i emocjonalny.

 

Przypominamy również obowiązujący w naszej świetlicy Regulamin Świetlika.

Wiele różnego rodzaju zabaw organizowanych w świetlicy daje możliwość lepszego poznania się i integracji dzieci. W ofercie świetlicy są również zajęcia plastyczne, regionalne, muzyczne, czytelnicze i ruchowe. W ramach sekcji sportowej w każdy piątek odbywają się w sali gimnastycznej zajęcia z piłki nożnej.