PEDAGOG SZKOLNY

Drodzy uczniowie!

Jeśli potrzebowalibyście jakiejkolwiek porady, pomocy, jeśli macie jakiekolwiek pytania lub kłopoty, to zapraszam do kontaktu ze mną. Postaram się Wam pomóc.

Może być drogą mailową albo możecie skontaktować się ze mną przez SMSa lub dzwoniąc na nr tel. 579 844 421.

Pedagog szkolny w czasowym ograniczeniu funkcjonowania szkoły zapewnia codzienny kontakt za pomocą edziennika. Zapraszam uczniów, rodziców/opiekunów do kontaktu w trudnych, problemowych i kłopotliwych sytuacjach, w godzinach

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8.00 – 12.00,

środa: 10.00 – 16.00.

Wsparcia i pomocy psychologiczno-pedagogicznej udzielam również przez pocztę elektroniczną: pedagog@sp33kielce.edu.pl

Sukcesywnie będę również zamieszczać na stronie SP 33 materiały psychoedukacyjne dla uczniów oraz rodziców, a także przesyłać za pośrednictwem edziennika materiały wspierające.

Jeżeli potrzebujesz pomocy, szukasz porady, Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111

Opieka psychologiczno-pedagogiczna dla uczniów SP 33 ze strony pracowników Miejskiego Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Kielcach (378.7 KiB)

Szanowni Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

Pragnę przekazać Wam informacje na temat Jak zorganizować dzieciom miejsce do nauki w domu, jak je motywować i wspierać do systematycznego uczenia się poza szkołą, a także zasady bezpieczeństwa w sieci oraz uwzględnienie higieny pracy w związku z kształceniem na odległość.

Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.

Pedagog szkolny udziela pomocy psychologiczno-pedagogicznej w formie:

- poradnictwa dla uczniów - spotkania indywidualne i grupowe,

- poradnictwa dla rodziców/opiekunów prawnych - spotkania indywidualne i grupowe,

- rozwiązywania konfliktów za pomocą mediacji,

- konsultacji dla nauczycieli,

w godzinach:

poniedziałek 9.00 – 13.00

wtorek 8.30 – 13.30

środa 11.00 – 16.00

czwartek 9.35 – 13.35

piątek 8.50 – 12.50

We wszystkich prowadzonych formach pracy z dziećmi i rodzicami pedagog szkolny stara się stworzyć taką atmosferę, która sprzyja bliskości, bezpieczeństwu i wzajemnemu zrozumieniu.

Uczniu, zgłoś się do pedagoga, gdy:

Czujesz, że nikt Cię nie rozumie.

Masz problemy rodzinne.

Nie wiesz, jak rozwiązać problem.

Chciałbyś pomóc innym.

Masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić.

Rodzicu, opiekunie, zwróć się do pedagoga szkolnego gdy:

Niepokoi Cię zachowanie dziecka.

Chcesz porozmawiać o swoim dziecku i relacjach z nim.

Masz pytania dotyczące wyników w nauce dziecka i jego funkcjonowania w szkole.

Potrzebujesz wsparcia w procesie wychowania.

Masz pytania i nie wiesz, do kogo się z nimi zwrócić.

Szukasz pomocy.