Wyniki Szkolnego Konkursu Piosenki Świątecznej w Języku Obcym

W tym roku szkolnym, podobnie jak w poprzednim, usłyszeliśmy utwory w języku angielskim oraz w języku niemieckim. Oprócz solistów wystąpił też jeden zespół oraz kilka duetów, które wykazały się pomysłowością, poczuciem humoru i talentem.

W kategorii - język angielski - jury postawiło na wykonania solowe. I tak laureatką została Marta Śmiech z klasy VIII d, która pięknie zaśpiewała piosenkę All I want for Christmas is you, II miejsce zajęła Kinga Pilśniak również z klasy VIII d, która ujęła jury wykonaniem utworu Wonderful dream oraz III miejsce – Katarzyna Janik z klasy IV g za wykonanie kolędy Silent Night.

W kategorii – język niemiecki - dominowały występy zespołowe. Laureatem został zespół z klasy VIII d w składzie: Oliwia Kruszczak, Kinga Pilśniak, Anna Lesiakowska, Oliwia Katarzyńska, Oliwia Masternak, Julia Iwan, Oliwia Woźniak, Maja Kołomańska oraz Laura Jarosz za wykonanie piosenki Weihnachten ohne dich.  Drugie miejsce wywalczyła Aleksandra Mierzwińska z klasy VII b, która pięknie zaśpiewała kolędą Stille Nacht. Przyznano również dwa wyróżnienia - pierwsze dla duetu z klasy VIII c Katarzyny Topolskiej i Dominiki Biernat za wykonanie po niemiecku utworu Feliz Navidad. Drugie wyróżnienie uzyskał duet również z klasy VIII c - Klaudia Bassa i Zofia Podsiadło - za utwór Kling, Glöckchen.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za to, że mieliśmy okazję wysłuchać koncertu kolęd i piosenek świątecznych. 

Wróć