Wycieczka klasy V c do Oblęgorka

Uczniowie zwiedzali prywatne pokoje pierwszego polskiego noblisty w pałacyku, który otrzymał w 1900 r. jako dar od narodu z okazji 25-lecia pracy literackiej. Z zaciekawieniem obejrzeli zbiory bibliograficzne, listy, dokumenty, zdjęcia oraz pamiątki osobiste, takie jak binokle czy trofea przywiezione z podróży do Afryki. Wzięli także udział w lekcji muzealnej na temat: Afrykańska podróż Henryka Sienkiewicza a powieść „W pustyni i w puszczy”.

Następnie, w sąsiadującej z muzeum Sienkiewiczówce, podążali  Tropami Stasia i Nel w grze wymagającej rozwiązywania zagadek i przezwyciężania trudności. Na przygotowanym terenie pustyni i puszczy, w domku na drzewie, szałasach oraz chatach uczestnicy rywalizowali ze sobą w dwóch zespołach,  tworząc m. in.  układy rytmiczne na instrumentach i samodzielnie budując szałasy. Wspólna zabawa pomogła również utrwalić znajomość lektury W pustyni i w puszczy.

Na koniec, uczniowie mieli niesamowitą okazję spotkać się i porozmawiać z panią Anną Dziewanowską, prawnuczką samego Henryka Sienkiewicza, która zamieszkuje w Sienkiewiczówce.

 

Wróć