Światowy Dzień Walki z Otyłością w SP 33

Na ten dzień uczniowie klasy 6a i 6f wraz z paniami wychowawczyniami przygotowali gazetki edukacyjne na temat zdrowego stylu życia i odżywiania oraz Bufet zdrowia. Po prelekcji odbyła się degustacja. Smakoszy zdrowej żywności nie trzeba było długo zachęcać do konsumpcji różnych sałatek, przekąsek, owoców, warzyw oraz cieszącego się największym powodzeniem placka marchewkowo-orzechowego.

Po napełnieniu brzuszków przyszedł czas na wspólną aktywność fizyczną. W czasie długiej przerwy uczennice klasy 7d poprowadziły ćwiczenia gimnastyczne przy muzyce dla tych chętnych, którzy doskonale wiedzą, że RUCH TO ZDROWIE.

Tematyka wykładu pani dietetyk, problematyka przedstawiona w gazetkach, zdrowy bufet oraz  aktywność fizyczna przy muzyce obejmowały swym zakresem trzy wytyczne projektu Szkoły promującej zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem realizowanego obecnie w SP 33 we współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Onkologii i Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, tj.:

  1. Utrzymuj prawidłową masę ciała.
  2. Bądź aktywny w codziennym życiu. Ogranicz czas spędzany na siedząco.
  3. Przestrzegaj zaleceń prawidłowego sposobu żywienia.

Koordynatorem projektu jest pani Bogumiła Kępkowska, z którą współpracują nauczyciele biologii – pani Małgorzata Dziedzic i pani Joanna Nowacka. Wspólnie realizując projekt, czynią starania o przyznanie SP 33 certyfikatu Szkoły promującej zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem.

Wróć