Nie ma dostępnych aktualności.

Pomoc wolontariuszy z SP 33 podczas XII BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada 2019 r. wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu wspierały Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy - Siebiega, które w tym roku zorganizowało kolejny już, XII Bieg Niepodległości 2019 w Kielcach.

Udział uczniów SP 33 w warsztatach językowych w Londynie

W dnach 21 - 26 października 2019 r. chętni uczniowie z klas VI-VIII pod opieką nauczycieli języka angielskiego: p. Agnieszki Olszak, p. Elżbiety Nieściur, p. Anny Martyn oraz p. Katarzyny Gały uczestniczyli w wycieczce do Londynu.

Narodowe Święto Niepodległości

8 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel związany z obchodami 101. rocznicy odzyskania niepodległości.

Pamiętamy o bohaterach - zapalamy znicze

Na początku listopada Samorząd Uczniowski po raz kolejny zorganizował akcję pt. Pamiętamy o bohaterach - zapalamy znicze.

Życzenia dla Ojczyzny

Biblioteka szkolna włączyła się w tegoroczne obchody Święta Niepodległości. Z tej okazji panie z biblioteki wraz z polonistkami - panią Magdaleną Sławską i panią Aleksandrą Zasuń zachęciły uczniów klas IV – VIII do napisania życzeń dla Ojczyzny. Młodzież pisała je spontanicznie, na lekcji, przy okazji wizyty w bibliotece, bez wcześniejszego przygotowania.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Tegoroczny Miesiąc Bibliotek Szkolnych upłynął pod hasłem Wyobraź sobie …. W ramach tego miesiąca nauczyciele bibliotekarze podjęli wiele działań promujących bibliotekę i czytanie książek. Uczniowie wzięli udział w akcjach Biblioteka da się lubićPoszukiwacze zaginionych tytułów.

Dzień Postaci z Bajek

5 listopada 2019 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To dobra okazja, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodłącznym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą i pomagają poznać prawdę o świecie i życiu.

„Bądź świadoma” - Cytobus przy SP 33

29 i 30 października gościliśmy na zaproszenie nauczycielki wychowania fizycznego mobilny gabinet ginekologiczny Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach, czyli Cytobus, który był zaparkowany przed bocznym i głównym wejściem do szkoły.

Wizyta oddziału przedszkolnego w Instytucie Dizajnu

8 listopada 2019 r. oddział przedszkolny wziął udział w warsztatach edukacyjnych pt. Mali architekci. Budujemy miasto zorganizowanych przez Instytut Dizajnu w Kielcach.

Wizyta klas II a na Cmentarzu Partyzantów w Kielcach

Dnia 30 października 2019 r. klasa II a z okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych wybrała się na Cmentarz Partyzantów w Kielcach. Uczniowie zapalili znicze na grobach bohaterów walczących podczas II wojny światowej. Na koniec uczcili ich pamięć minutą ciszy.