Aktualności

INFORMACJA O WYNIKACH EGZAMINU

Szanowni Rodzice, drodzy Ósmoklasiści,

uprzejmie proszę o zapoznanie się z informacjami MEN:

https://www.gov.pl/web/edukacja/terminy-rekrutacji-do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-2020-2021

https://www.gov.pl/web/edukacja/harmonogram-rekrutacji-do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-20202021

W celu pobrania informacji o wynikach egzaminu ósmoklasisty z serwisu: https://wyniki.edu.pl należy posłużyć się loginem i hasłem wygenerowanym indywidualnie dla każdego ucznia.

Login i hasło, o których mowa powyżej, może odebrać uczeń lub rodzic/opiekun prawny ucznia od dnia 14 lipca 2020 r. w godzinach 9.00 – 14.00 w sekretariacie szkoły pokój 109 lub 129.

Zaświadczenia po egzaminie ósmoklasisty można odebrać w szkole od dnia 31 lipca 2020 r. od godziny 11.00 w sekretariacie pok. 109 lub 129.

Mamy ośmioro laureatów i ośmioro finalistów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

W roku szkolnym 2019/2020 szesnaścioro uczniów SP 33 osiągnęło sukces w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego organizowanych przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty w Kielcach.

NABÓR DO PRZEDSZKOLI 2020/2021 - WZNOWIONA REKRUTACJA

Od środy 13 maja br. zostanie wznowiona rekrutacja do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych na terenie Miasta Kielce.

http://www.um.kielce.pl/biuro-prasowe/aktualnosci/art,22531,nabor-do-przedszkoli-20202021-nowe-terminy.html

„PUDEŁKO WYOBRAŹNI”

Wyobraźnia odgrywa ogromną rolę w życiu każdego z nas, bo przecież wszyscy o czymś marzymy. Przypomniał o tym uczniom z klasy VI E omówiony na lekcji języka polskiego wiersz Zbigniewa Herberta pt. Pudełko zwane wyobraźnią

 

“Bezpieczeństwo w sieci”

W listopadzie uczniowie z klas VI mieli okazję uczestniczyć w zorganizowanym w kinie Helios spotkaniu z funkcjonariuszką policji na temat przemocy w sieci.

"Ciemno wszędzie, głucho wszędzie. Co to będzie, co to będzie?", czyli klasowe czytanie "Dziadów" cz. II Adama Mickiewicza

20 listopada 2019 r. uczniowie z klasy VII A wzięli udział w nietypowej lekcji języka polskiego, która odbyła się w szkolnych podziemiach. Późnym popołudniem przy blasku świec przedstawili Dziady cz. II Adama Mickiewicza.

Śladami tych, którzy walczyli o niepodległość

5 listopada 2019 r. klasy II c i III b wraz z wychowawczyniami, panią Jolantą Wysocką i panią Mirosławą Skuzą, wyruszyły na wycieczkę po Kielcach pod hasłem Śladami tych, którzy walczyli o niepodległość.

Pieszo po górskich szlakach

18 października 2019 roku uczniowie klasy VI f i VI g uczestniczyli w rajdzie pieszym po szlakach górskich w ramach projektu edukacyjnego Zdobywamy Koronę Gór Świętokrzyskich.

Zajęcia konstrukcyjne w oddziale przedszkolnym

12 listopada 2019 r. oddział przedszkolny wziął udział w zajęciach konstrukcyjnych Barwy narodowe zorganizowanych przez instruktorki Edukido. 

Akcja „Cała Polska czyta dzieciom” po raz kolejny w naszej szkole

W październiku 2019 r. w klasie II e odbyło się pierwsze w nowym roku szkolnym spotkanie propagujące czytelnictwo wśród dzieci w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom.

Wizyta żołnierzy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w SP 33

13 listopada 2019 r. Samorząd Uczniowski zorganizował spotkanie z żołnierzami 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, w którym uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas pierwszych.

Pomoc wolontariuszy z SP 33 podczas XII BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada 2019 r. wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu wspierały Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy - Siebiega, które w tym roku zorganizowało kolejny już, XII Bieg Niepodległości 2019 w Kielcach.

Udział uczniów SP 33 w warsztatach językowych w Londynie

W dnach 21 - 26 października 2019 r. chętni uczniowie z klas VI-VIII pod opieką nauczycieli języka angielskiego: p. Agnieszki Olszak, p. Elżbiety Nieściur, p. Anny Martyn oraz p. Katarzyny Gały uczestniczyli w wycieczce do Londynu.