Aktualności

@Miasto Kielce - lubię to! :)

Najnowsze, tylko sprawdzone informacje z życia miasta, zdjęcia, filmy, ciekawostki - wszystko w jednym miejscu.

Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Miasta Kielce.

Znajdziesz go pod tym adresem -> facebook.com/kielce.oficjalna/.

KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY

Szanowni Rodzice!

Rozporządzenie MEN z dnia 20.03.2020 r. umożliwia prowadzenie kształcenia na odległość, a także ocenianie uczniów w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID - 19.

ODWOŁANE SPOTKANIA Z RODZICAMI

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno – wychowawczych wprowadzone zostały ograniczenia w funkcjonowaniu placówki. Spotkania z rodzicami zaplanowane na 24 i 25 marca 2020 r. zostają odwołane.

Dzień Postaci z Bajek

5 listopada 2019 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To dobra okazja, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodłącznym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą i pomagają poznać prawdę o świecie i życiu.

„Bądź świadoma” - Cytobus przy SP 33

29 i 30 października gościliśmy na zaproszenie nauczycielki wychowania fizycznego mobilny gabinet ginekologiczny Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach, czyli Cytobus, który był zaparkowany przed bocznym i głównym wejściem do szkoły.

Lekcja bezpieczeństwa

25 października 2019 r. policjantki Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei odwiedziły uczniów klasy II d Szkoły Podstawowej nr 33 im. I. J. Paderewskiego.

Wizyta oddziału przedszkolnego w Instytucie Dizajnu

8 listopada 2019 r. oddział przedszkolny wziął udział w warsztatach edukacyjnych pt. Mali architekci. Budujemy miasto zorganizowanych przez Instytut Dizajnu w Kielcach.

Wizyta klas II a na Cmentarzu Partyzantów w Kielcach

Dnia 30 października 2019 r. klasa II a z okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych wybrała się na Cmentarz Partyzantów w Kielcach. Uczniowie zapalili znicze na grobach bohaterów walczących podczas II wojny światowej. Na koniec uczcili ich pamięć minutą ciszy. 

Odwiedziny w miejscu pamięci narodowej

30 października 2019 r. klasy II e i II f wraz z wychowawcami wybrały się pod pomnik Legionów Polskich w Kielcach i zapaliły symboliczne znicze ku czci bohaterom.

Kiszenie kapusty w Ostoi Dworskiej z udziałem klasy III b i II c

W dniu 17 października 2019 roku uczniowie klas III b i II c pod opieką wychowawców: pani Mirosławy Skuzy i pani Jolanty Wysockiej, wybrali się do Ostoi Dworskiej, gdzie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych Niespieszne opowieści o kiszeniu kapusty.

Uczniowie klasy III b laureatami konkursu Szkolna przerwa śniadaniowa - mleczna, z warzyw, owocowa.

Uczniowie klasy III b zostali laureatami w konkursie pod hasłem Szkolna przerwa śniadaniowa - mleczna, z warzyw, owocowa w ramach „Programu dla szkół".

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

16 października 2019 r. w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca uczniowie edukacji wczesnoszkolnej ćwiczyli na fantomach udzielanie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Eksperymenty z wodą w klasie II c i III b

W dniu 1 października 2019 r. uczniowie kl. II c i kl. III b uczestniczyli w zajęciach na temat Znaczenie wody w przyrodzie, przeprowadzonych przez wychowawców: panią Jolantę Wysocką i panią Mirosławę Skuzę.