Aktualności

Nie ma dostępnych aktualności.

„Spotkania z lekturą”

Biblioteka szkolna zachęca uczniów klas VIII, aby w okresie kwarantanny przeczytali książkę Oskar i pani Róża. Spróbujemy Wam przybliżyć kilka informacji dotyczących autora i samej lektury.

Akcja ,,ZOSTAJĘ W DOMU I CZYTAM KSIĄŻKI”

Aktualnie wszystkie dzieci i młodzież oraz wielu dorosłych jest zmuszonych do pozostania w domu. Wiemy, że dużo czasu spędzacie przed komputerem, ucząc się i pracując zdalnie. Wymaga to wiele wysiłku. Wytchnienie może przynieść literatura, a więc sięgnijmy po książkę i poczytajmy.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena, będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, którego celem jest promowanie  literatury pięknej dla młodego czytelnika.

 

Drodzy Uczniowie!

Nudzicie się? Nie macie co czytać? Poszukujecie lektury szkolnej, a nie macie jej gdzie wypożyczyć? Biblioteka szkolna zachęca Was do odwiedzenia poniższych stron  internetowych:

Waro czytać książki!

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Nie ma wątpliwości, że czytanie wpływa w znaczącym stopniu na nasz umysł. Pogłębia zasób słownictwa, uczy ortografii, interpunkcji, poszerza wiedzę. Czasami wystarczy kilka minut dziennie, by w ciągu roku przeczytać kilka wartościowych książek. Przedstawiamy 10 powodów, dla których warto czytać książki:

Sukces uczennic SP 33 w konkursie wiedzy zoologicznej

6 marca 2020 r. w siedzibie Technikum Weterynaryjnego i Technikum Zawodowego Promotor w Kielcach odbył się finał III Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Zoologicznej Zostań doktorem Dolittle, zorganizowanego przez Akademicką Fundację Staropolską pod patronatem honorowym Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty w Kielcach oraz Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Kielcach.

@Miasto Kielce - lubię to! :)

Najnowsze, tylko sprawdzone informacje z życia miasta, zdjęcia, filmy, ciekawostki - wszystko w jednym miejscu.

Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Miasta Kielce.

Znajdziesz go pod tym adresem -> facebook.com/kielce.oficjalna/.

KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY

Szanowni Rodzice!

Rozporządzenie MEN z dnia 20.03.2020 r. umożliwia prowadzenie kształcenia na odległość, a także ocenianie uczniów w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID - 19.

ZWROTY ZA OBIADY ZA MARZEC 2020 r.

Zwroty za niewykorzystane obiady za marzec 2020 r. zostaną rozliczone w miesiącu, w którym zostanie wznowione żywienie w stołówce szkolnej.

Informacja dla Rodziców

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa od 12 do 25 marca 2020 r. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone.