Aktualności

Mamy ośmioro laureatów i ośmioro finalistów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

W roku szkolnym 2019/2020 szesnaścioro uczniów SP 33 osiągnęło sukces w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego organizowanych przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty w Kielcach.

KONSULTACJE - HARMONOGRAM

  1. Od 25 maja 2020 r. organizuje się indywidualne i grupowe konsultacje dla uczniów klas VIII.
  2. Od 1 czerwca 2020 r. organizuje się indywidualne i grupowe konsultacje dla uczniów klas IV – VII.

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY-ZAWIESZENIE ZAJĘĆ

Na podstawie § 18 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r. nr 6 poz. 69 z późn. zm.) z uwagi na konieczność dostosowania placówki do wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy oraz szczegółowych wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego obowiązujących w czasie epidemii COVID-19 w okresie od 06 maja 2020 r. do 24 maja 2020 r. zawieszam zajęcia w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej nr 33 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kielcach. Zajęcia dydaktyczne będą się odbywać w kształceniu na odległość.

NABÓR DO PRZEDSZKOLI 2020/2021 - WZNOWIONA REKRUTACJA

Od środy 13 maja br. zostanie wznowiona rekrutacja do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych na terenie Miasta Kielce.

http://www.um.kielce.pl/biuro-prasowe/aktualnosci/art,22531,nabor-do-przedszkoli-20202021-nowe-terminy.html

ZŁOTE DZIEWCZĘTA

4 marca 2020 r. odbył się finał Mistrzostw Kielc Szkół Podstawowych w Mini Piłce Nożnej dziewcząt. 

Sukces sportowy uczennicy SP 33

25 lutego 2020 r. na basenie Foka w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Kielc Szkół Podstawowych w pływaniu uczniów klas IV.

Sukces sportowy ucznia SP 33 w pływaniu

5 marca 2020 r. Jan Brzóska z klasy VIII c reprezentował nasz szkołę w Mistrzostwach Kielc Szkól Podstawowych w Pływaniu. 

Ökovolksmode- ekologiczna moda ludowa

26 lutego 2020 r. uczennice SP 33 Adrianna Paciorek oraz Dominika Obara z klasy 7a wzięły udział w I Międzyszkolnym Konkursie Ökovolksmode- ekologiczna moda ludowa niemieckiego obszaru językowego

Dyskoteka karnawałowa

25 lutego 2020 r. odbyła się dyskoteka dla klas IV-VIII, którą zorganizował Samorząd Uczniowski. 

Szkolny Konkurs „Mistrz Głośnego Czytania”

24 lutego 2020 r. w naszej bibliotece odbył się szkolny konkurs dla klas III pt. Mistrz Głośnego Czytania. Celem konkursu było rozbudzanie pasji czytania, rozwijanie współzawodnictwa, rozbudzanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu.

Klasowe walentynki w III d

14 lutego 2020 r. w klasie III d odbyły się klasowe walentynki.

Walentynki w bibliotece szkolnej

14 lutego 2020 r. z okazji walentynek w naszej bibliotece wiele się wydarzyło. Wypożyczalnia została ozdobiona czerwonymi sercami. Przed biblioteką przygotowano wystawę z miłosnymi wierszami i rymowankami. Natomiast w czytelni można było obejrzeć wystawę książek prezentujących Motyw miłości w literaturze.

Dzień Bezpiecznego Internetu w czytelni SP 33

11 lutego to Dzień Bezpiecznego Internetu. Jest on obchodzony z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Ma na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

 

Lekcje języka polskiego z wykorzystaniem quizu Kahoot

W ostatnim tygodniu przed feriami uczniowie klas: IV a, VI f, VI g wzięli udział w niezwykle ciekawych lekcjach, podczas których przekonali się, że telefon służy nie tylko do grania w gry. Uczestniczyli w kreatywnych lekcjach języka polskiego z wykorzystaniem quizu Kahoot.