Aktualności

Szanowni Państwo

W związku z akcją „Przekaż 1% podatku dla organizacji z Kielc” zachęcamy Państwa do przekazania swojego podatku dla organizacji, które mają swoją siedzibę na terenie miasta.  

Wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2020 rok mających siedzibę w Kielcach:

http://www.um.kielce.pl/gfx/kielce2/userfiles/files/org_poza/wykaz_opp.pdf

UWAGA UCZNIOWIE

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w konkursach w ramach projektu edukacyjnego „To się czyta…”

Więcej szczegółów w zakładce BIBLIOTEKA. ZAPRASZAMY!

Szanowni Państwo!

W dzisiejszym świecie książka nie jest dla naszych dzieci ani jedynym źródłem informacji, ani głównym źródłem rozrywki. Dlaczego więc rodzicom i nauczycielom powinno zależeć, aby dzieci sięgały po książki? Otóż rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci powinno być jednym z najważniejszych zadań edukacyjnych domu i szkoły.

 Pokażmy dzieciom magię czytania!

Uroczyste ślubowanie klas pierwszych

W dniu 8 października 2020 r. uczniowie klas pierwszych w obecności dyrektora szkoły pani Marzeny Tranowskiej, wicedyrektora pani Małgorzaty Kargulewicz oraz wychowawców złożyli ślubowanie. Uroczystość odbyła się z uwzględnieniem procedur wynikających z konieczności stosowania podwyższonego reżimu sanitarnego związanego ze stanem epidemicznym w kraju. 

#przerwa na czytanie 2020

9 października 2020 r.  nasza szkoła wzięła udział w I Międzynarodowej Edycji V Ogólnopolskiej Akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. 

2 listopada 2020

2 listopada 2020 r. dzień wolny od zajęć dydaktyczno – wychowawczych

Podstawa prawna: § 5 ust. 1 pkt 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2017 r. poz. 1603 z póź. zm.)

Świetlica szkolna czynna w godzinach 630 – 1630 

Uczniowie korzystający z zajęć w świetlicy szkolnej wchodzą do budynku szkoły wejściem głównym.

Stołówka – nieczynna.

Spotkanie z misjonarzem

4 października 2020 r. w auli przy kościele pw. Ducha Świętego w Kielcach uczniowie SP 33, którzy biorą udział w zajęciach Koła Misyjnego, spotkali się z misjonarzem o. Dariuszem Gaczyńskim, franciszkaninem.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

02 października 2020 r. po raz kolejny Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W tegoroczną akcję czynnie włączyła się świetlica szkolna oraz starsi uczniowie, którzy sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia swoich młodszych kolegów z klas II i III. Wszyscy uczestnicy zabawy, którzy poprawnie podali wynik wylosowanych działań,  otrzymywali medal Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

23 września 2020 roku w naszej szkole odbyły się wybory do zarządu Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2020/2021. Spotkanie kandydatów oraz wyborców i opiekunów SU odbyło się online na platformie Teams. Do zarządu Samorządu Uczniowskiego kandydowało 7 uczniów: Bartłomiej Kołodziej z klasy 8c, Karina Knawa z klasy 7e, Monika Wojtas z klasy 8d, Maja Janiszewska z klasy 8d, Maja Matys z klasy 8d, Jakub Piasecki z klasy 8b oraz Kinga Kijowska z klasy 8a.

Dziewiąta edycja akcji „Narodowe Czytanie” w SP nr 33 w Kielcach

4 września 2020 r. uczniowie z klas IV-VIII czytali fragmenty Balladyny - jednego z najbardziej cenionych i poczytnych dzieł Juliusza Słowackiego, w którym autor  odwołuje się tradycji  i przypomina główne wartości.

Dzień Głośnego Czytania

29 września 2020 r. przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To święto, którego najważniejszymi odbiorcami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.