Aktualności

Nie ma dostępnych aktualności.

Pamiętamy o bohaterach - zapalamy znicze

Na początku listopada Samorząd Uczniowski po raz kolejny zorganizował akcję pt. Pamiętamy o bohaterach - zapalamy znicze.

Życzenia dla Ojczyzny

Biblioteka szkolna włączyła się w tegoroczne obchody Święta Niepodległości. Z tej okazji panie z biblioteki wraz z polonistkami - panią Magdaleną Sławską i panią Aleksandrą Zasuń zachęciły uczniów klas IV – VIII do napisania życzeń dla Ojczyzny. Młodzież pisała je spontanicznie, na lekcji, przy okazji wizyty w bibliotece, bez wcześniejszego przygotowania.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Tegoroczny Miesiąc Bibliotek Szkolnych upłynął pod hasłem Wyobraź sobie …. W ramach tego miesiąca nauczyciele bibliotekarze podjęli wiele działań promujących bibliotekę i czytanie książek. Uczniowie wzięli udział w akcjach Biblioteka da się lubićPoszukiwacze zaginionych tytułów.

Dzień Postaci z Bajek

5 listopada 2019 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To dobra okazja, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodłącznym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą i pomagają poznać prawdę o świecie i życiu.

„Bądź świadoma” - Cytobus przy SP 33

29 i 30 października gościliśmy na zaproszenie nauczycielki wychowania fizycznego mobilny gabinet ginekologiczny Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach, czyli Cytobus, który był zaparkowany przed bocznym i głównym wejściem do szkoły.

Lekcja bezpieczeństwa

25 października 2019 r. policjantki Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei odwiedziły uczniów klasy II d Szkoły Podstawowej nr 33 im. I. J. Paderewskiego.

Wizyta oddziału przedszkolnego w Instytucie Dizajnu

8 listopada 2019 r. oddział przedszkolny wziął udział w warsztatach edukacyjnych pt. Mali architekci. Budujemy miasto zorganizowanych przez Instytut Dizajnu w Kielcach.

Wizyta klas II a na Cmentarzu Partyzantów w Kielcach

Dnia 30 października 2019 r. klasa II a z okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych wybrała się na Cmentarz Partyzantów w Kielcach. Uczniowie zapalili znicze na grobach bohaterów walczących podczas II wojny światowej. Na koniec uczcili ich pamięć minutą ciszy. 

Odwiedziny w miejscu pamięci narodowej

30 października 2019 r. klasy II e i II f wraz z wychowawcami wybrały się pod pomnik Legionów Polskich w Kielcach i zapaliły symboliczne znicze ku czci bohaterom.

Kiszenie kapusty w Ostoi Dworskiej z udziałem klasy III b i II c

W dniu 17 października 2019 roku uczniowie klas III b i II c pod opieką wychowawców: pani Mirosławy Skuzy i pani Jolanty Wysockiej, wybrali się do Ostoi Dworskiej, gdzie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych Niespieszne opowieści o kiszeniu kapusty.