Aktualności

Wspólne kolędowanie przy choince Samorządu Uczniowskiego

W ostatnim tygodniu przed Bożym Narodzeniem Samorząd Uczniowski zorganizował  dla klas I – III wspólne kolędowanie przy choince.

Mikołajki jak z bajki

W grudniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej Mikołajki jak z bajki, której celem była zbiórka nowych zabawek, gier, książek oraz puzzli dla dzieci ze Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii w Kielcach oraz oddziału dziecięcego Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii.

„Mikołajkowe Dni Dawcy Szpiku”

W dniach 6 i 7 grudnia 2019 r. sieć marketów Auchan we współpracy z fundacją DKMS zorganizowała, jak co roku o tej porze, Mikołajkowe Dni Dawcy Szpiku.

Finały Wojewódzkiego Turnieju Szachowego

7 i 8 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół w Kostomłotach II odbyły się Finały Wojewódzkiego Turnieju Szachowego pod nazwą – Świętokrzyskie Igrzyska Dzieci, Młodzieży Szkolnej i Licealiada.

 

Pomagamy! Działania Szkolnego Koła Caritas

Uczniowie SKC mają za sobą pracowite i pełne wrażeń dwa tygodnie.

Wypożycz sobie prezent na święta

Święta już blisko, ale zanim naprawdę nadejdą,

Ty już dziś możesz otworzyć swoją pierwszą świąteczną paczkę…

Biblioteka szkolna po raz kolejny zaprasza do udziału w akcji

Wypożycz sobie prezent na święta

Przyjdź do biblioteki i spośród wielu barwnych paczek z kolorowymi wstążkami wybierz tę jedną.

Liczba paczek limitowana!

 

Pomagamy!

W grudniu 2019 r. uczniowie SP 33 dołączyli do ogólnopolskiego projektu pomocy rodzinom znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej SZLACHETNA PACZKA, realizowanego przez stowarzyszenie Wiosna.

21 listopada - Światowy Dzień Rzucania Palenia

Z tej okazji w naszej szkole gościł pan Łukasz Fronk - kierownik sekcji oświaty zdrowotnej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Kielcach, który w ramach programu edukacji antytytoniowej Znajdź właściwe rozwiązanie, wchodzącego w skład realizowanego obecnie w szkole projektu pn. Szkoła Promująca Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, przeprowadził warsztaty szkoleniowe dla uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych.

 

Wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego ,,Mój pluszowy miś”

2 grudnia 2019 r. w czytelni szkolnej odbyło się rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Plastycznego Mój pluszowy miś. Do biblioteki wpłynęły prace, przedstawiające literackie postacie misiów. 

Rozstrzygnięcie konkursu Jestem bezpieczny na drodze

22 listopada 2019 r. uczniowie klasy III e zostali zaproszeni na rozstrzygnięcie konkursu Jestem bezpieczny na drodze organizowanego przez Komendę Straży Miejskiej w Kielcach.