Aktualności

Szanowni Państwo

W związku z akcją „Przekaż 1% podatku dla organizacji z Kielc” zachęcamy Państwa do przekazania swojego podatku dla organizacji, które mają swoją siedzibę na terenie miasta.  

Wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2020 rok mających siedzibę w Kielcach:

http://www.um.kielce.pl/gfx/kielce2/userfiles/files/org_poza/wykaz_opp.pdf

Zajęcia w ramach programu Zdrowo jem, więcej wiem

W ramach programu dla zerówek i klas I-III szkół podstawowych  Zdrowo jem, więcej wiem oddział przedszkolny wziął udział w zajęciach edukacyjnych pt. Piramida zdrowia ucznia, podczas których dzieci zapoznały się z właściwym modelem odżywiania, krytycznie oceniały własne nawyki żywieniowe oraz kształtowały umiejętności wyboru zdrowych, pełnowartosciowych produktów spożywczych.

 

Hodowla roślin w klasie III c

W marcu klasa III c zorganizowała w grupach prace badawczo – eksperymentalne związane z hodowlą roślin, pod hasłem Czego rośliny potrzebują do życia?

22 MARCA ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

I SZKOLNY KONKURS z okazji Światowego Dnia Wody

Walentynki w klasie I b

Walentynki były dla uczniów klasy I b okazją do obdarowania się własnoręcznie przygotowanymi kartkami - dowodami wzajemnej sympatii. W dniu 12 lutego uczniowie otworzyli Pocztę walentynkową przekazując kartki i serduszka adresatom. To był bardzo miły dzień.

Wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego

8 marca 2021 r. za pomocą aplikacji Teams odbyło się spotkanie, podczas którego zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego. 

Walentynki w bibliotece szkolnej

15 lutego 2021 r. w naszej bibliotece obchodziliśmy Dzień Zakochanych. Z tej okazji wypożyczalnia została przyozdobiona w czerwone serca i balony. Walentynki upłynęły w miłej atmosferze pod hasłem Przez książkę do serca.

Dzień Bezpiecznego Internetu w bibliotece szkolnej

9 lutego 2021 r. obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Akcja ta jest inicjatywą Komisji Europejskiej i ma na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Koncert

W lutym klasa III c zorganizowała koncert Fryderyka Chopina pt. W krainie wyobraźni, podczas którego uczniowie poznali życie i twórczość tego wielkiego, polskiego kompozytora i pianisty.

Więcej...

Zajęcia sportowe KS Vive Kielce

Dołącz do grup młodzieżowych KS VIVE Kielce!

Pierwszaki w bibliotece

W styczniu najmłodsi uczniowie SP 33 po raz pierwszy odwiedzili bibliotekę szkolną. Panie bibliotekarki przeprowadziły cykl lekcji z przysposobienia bibliotecznego dla uczniów klas pierwszych. Dzieci zapoznały się z regulaminem, zwiedziły pomieszczenia biblioteki oraz rozmawiały o tym, dlaczego warto czytać książki. Niektórzy uczniowie wykazali się dużą wiedzą czytelniczą.