Szanowni Państwo

W związku z akcją „Przekaż 1% podatku dla organizacji z Kielc” zachęcamy Państwa do przekazania swojego podatku dla organizacji, które mają swoją siedzibę na terenie miasta.

Wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2020 rok mających siedzibę w Kielcach:

Wielkanoc z Samorządem Uczniowskim

Samorząd Uczniowski stara się pielęgnować wśród uczniów tradycje i zwyczaje związane z obchodami najważniejszych świąt. W tym roku, pomimo pandemii, zadbał, by do dzieci trafiły ciekawe materiały o tematyce wielkanocnej. Dzięki uprzejmości wychowawców, uczniowie mogli zapoznać się z atrakcyjnymi opowiadaniami, grami i zabawami dotyczącymi tego niezwykłego czasu. Mamy nadzieję, że dostarczyły one wszystkim dużo przyjemności.

Pasje, talenty i zainteresowania uczniów klasy III c

Pandemia bardzo ograniczyła wachlarz działań, w których mogą uczestniczyć uczniowie. Klasa III c próbowała nie poddawać się szarej, smutnej rzeczywistości i z zaangażowaniem brała udział w różnych aktywnościach.

EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

5 marca 2021 r. obchodziliśmy Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji logopedzi z naszej szkoły - p. Anna Sroka i p. Lidia Burzawa przeprowadziły zajęcia logopedyczne w klasie II d pt. Gimnastyka buzi i języka. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia narządów artykulacyjnych, ćwiczenia oddechowe, takie jak: dmuchanie balonów, wstążek, zabawa z kolorowymi piórkami. Dzieci chętnie ćwiczyły dykcję, wypowiadając łamańce językowe.

Międzynarodowy Dzień Pisarzy

3 marca 2021 r. w bibliotece SP nr 33 w Kielcach obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pisarzy. Uczniowie klasy III d poznali historię piśmiennictwa i etapy tworzenia książki.

Dzień Kobiet w klasie III c

Kobiety w klasie III c stanowią większość, dlatego obchody Dnia Kobiet były huczne. Męska część klasy zorganizowała dla Pań występ rockowy. Specjalnie powołany na tę okoliczność zespół wykonał znaną szkolną piosenkę Dzień Kobiet, ale w wersji rockowej.

„NIE DO PARY”

21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowych Skarpetek. Sama data – to kombinacja liczb 21 (dzień miesiąca) i 3 (miesiąc marzec) – nie jest przypadkowa, bowiem w 21. parze chromosomów, osoby zdrowe mają 2 chromosomy, podczas gdy osoby z Zespołem Downa – 3. Stąd inna nazwa tej choroby – trisomia 21.

Dzień Kobiet w bibliotece

8 marca 2021, jak co roku, biblioteka szkolna SP nr 33 w Kielcach obchodziła Międzynarodowy Dzień Kobiet.

Quiz wiedzy o Polsce

Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów klas I – III Quiz wiedzy o Polsce.

Zabawa w teatr w klasie I b

W dniu 16 lutego 2021 r. uczniowie klasy I b zainspirowani książką Hansa Christiana Andersena Calineczka postanowili przygotować klasowy teatrzyk.

Mali badacze z klasy I b

W dniu 3 marca 2021 r. uczniowie klasy I b z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, podczas których poszerzyli swoją wiedzę na temat znaczenia wody w przyrodzie i w życiu człowieka oraz badali jej właściwości fizyczne.