LATO W MIEŚCIE 2021

Kulturalnie, na sportowo, tanecznie, kreatywnie, a może wśród książek – miejskie instytucje na wakacje mają propozycje dla każdego. Program akcji „Lato w Mieście 2021” jak zwykle obfituje w wydarzenia dla dzieci

INFORMATOR do pobrania poniżej

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

25 czerwca 2021 r. nastąpiło zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Uczniowie odbierali świadectwa promocyjne zgodnie z harmonogramem uwzględniającym zalecenia GIS, przestrzegając Procedury zapewnienia bezpieczeństwa. Uczęszczający do klas I-III spotykali się z wychowawcami w salach lekcyjnych, mógł im towarzyszyć jeden rodzic lub opiekun prawny. Uczniowie klas IV-VII odbierali świadectwa promocyjne od wychowawców w wyznaczonych salach. Ósmoklasiści brali udział w uroczystym wręczeniu nagród i świadectw z wyróżnieniem w sali gimnastycznej, a następnie spotykali się z wychowawcami w klasach.

Wyniki szkolnego konkursu ortograficznego

W dniach 10-11 czerwca 2021 r. odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla klas IV-VII, który przygotowały i przeprowadziły:

• w klasach IV-V: p. Dorota Łukawska, p. Małgorzata Szałapska,
  • w klasach VI: p. Nina Kapral, p. Aleksandra Zasuń,
  • w klasach VII: Dagmara Litwin, Monika Pełka, Joanna Śliwińska.

Zajęcia terenowe w Rezerwacie „Sufraganiec”

17 czerwca 2021 r. uczniowie klasy 5b wraz z wychowawcą, panią Małgorzatą Klimaszewską oraz uczniowie koła geograficznego z klas 6a, 6b i 6g pod opieką pani Anny Król uczestniczyli w zajęciach terenowych poprowadzonych przez pracowników Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych -panią Magdalenę Bieńkę-Michalik oraz panią Paulinę Pytlas.

Najmłodsi uczniowie dumnie reprezentują naszą szkołę

W czerwcu 2021 r. uczniowie z klas I, II i III wzięli udział w III TURNIEJU GIER I ZABAW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 2021 zorganizowanym przez MOSiR Kielce.

„Dziel się radością czytania – podaruj książkę Seniorowi”

W czerwcu 2021 r. biblioteka przy SP 33 wraz z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Kielcach prowadziła zbiórkę charytatywną w ramach akcji Dziel się radością czytania – podaruj książkę Seniorowi. Celem była popularyzacja czytelnictwa wśród emerytów oraz wsparcie osób, które nie mają możliwości zakupienia ulubionych lektur.

„Zakrętkowe Pogotowie"

W roku szkolnym 2020/2021 biblioteka SP 33 wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie kontynuowała akcję charytatywną Zakrętkowe pogotowie. Zbiórka zakrętek jest prowadzona na rzecz osób potrzebujących pomocy i chorych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na cel Pogotowie ratujące życie i zdrowie osób potrzebujących. 1 tona zakrętek = ok 1000 zł.

Wycieczka klasy I b i III c do Ostoi Dworskiej

W dniu 22 czerwca 2021 r. klasy I b i III c, pod opieką wychowawców p. Mirosławy Skuzy i p. Jolanty Wysockiej, uczestniczyły w wycieczce do Zagrody Edukacyjnej Ostoja Dworska w Leśnicy.

I Świętokrzyska Olimpiada Łamigłówek w klasie III c

W dniu 1 czerwca 2021 r. odbyła się I Świętokrzyska Olimpiada Łamigłówek, której Mistrzami zostali uczniowie klasy III c: Aleksandra Podraza, Aleksandra Trela i Filip Rękas.

Zajęcia podróżnicze - Finlandia i Japonia

26 kwietnia i 14 czerwca 2021 r. uczniowie koła geograficznego uczestniczyli w zajęciach podróżniczych poprowadzonych w formie online przez pracownika Centrum Edukacyjnego i Kultury Szklany Dom Ciekotach, panią Joannę Kwiecień. Tematami spotkań były Finlandia – ojczyzna Muminków oraz Japonia dla dociekliwych.

Sukces uczennicy SP 33 w konkursie literackim

15 maja 2021 r. odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego o tematyce zdrowotnej pod hasłem Poetycko o zdrowiu, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 8 w Kielcach.I miejsce w kategorii klasy IV – V zdobyła Natalia Barchan z klasy IV e (nauczyciel języka polskiego – Dorota Łukawska).

Gratulujemy sukcesu!