Aktualności

Nie ma dostępnych aktualności.

#świętokrzyskieNIEhejtuje

Nasza szkoła włączyła się w kampanię społeczną wojewody świętokrzyskiego pod hasłem:  Świętokrzyskie NIE hejtuje. Zachęcamy wszystkich uczniów i ich rodziców do zapoznania się z celem akcji i aktywnego udziału w wydarzeniach z nią związanych. Zapraszamy do wspólnych działań oraz śledzenia aktywności uczniów na stronie internetowej SP 33.

Podwójne srebro na Mistrzostwach Kielc w Sztafetowych Biegach Przełajowych

W dniu 29.09.2021 r. na Stadionie Leśnym odbyły się Mistrzostwa Kielc w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt.

Lekcja o Funduszach Europejskich VI w SP 33 w Kielcach

We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do akcji edukacyjnej Lekcja o Funduszach Europejskich VI, organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Ten bezpłatny projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych klas 6-8 z pięciu województw Polski Wschodniej. Jego cel to przybliżanie wiedzy o Funduszach Europejskich.

Z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej

13 października 2021 r. uczniowie klasy II e wraz z wychowawczynią - panią Czesławą Grabias i panią z biblioteki szkolnej wybrali się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 11. Dzieci mogły poznać pracę bibliotekarza i zobaczyć, jak wygląda procedura wypożyczania i zwrotu książek. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli księgozbiór oraz czytelnię. Drugoklasiści aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych. 

XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w SP 33

 01 października 2021 r. Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole obchody XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. To kolejna edycja akcji edukacyjnej, podczas której chętni uczniowie z klas II i III mogli pochwalić się znajomością tabliczki mnożenia w zakresie 50 lub 100. Każda osoba, która odpowiedziała poprawnie na pięć pytań otrzymywała medal Eksperta Tabliczki Mnożenia. W matematycznych zmaganiach swoich młodszych kolegów wspierali uczniowie z klas starszych.

Dzień Głośnego Czytania w bibliotece szkolnej

29 września 2021 r. przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, data odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Święto powstało z inicjatywy Polskiej Izby Książki i ma służyć podkreśleniu zalet głośnego czytania.

Dzień Chłopaka w bibliotece

30 września 2021 r. przypada Dzień Chłopaka. Z tej okazji biblioteka szkolna, jak co roku, przygotowała niespodziankę dla wszystkich odwiedzających wypożyczalnię. Dziewczęta składały życzenia kolegom i tworzyły profil Super Chłopaka. Chłopcy zaś do wypożyczonej książki otrzymali słodki załącznik. 

#BiegFairPlayPKOl w SP 33

W dniach od 7 do 10 września 2021 r. uczniowie wzięli udział w akcji #BiegFairPlayPKOl zorganizowanej przez nauczycieli wychowania fizycznego. Tym samym nasza szkoła włączyła się, wraz z setkami szkół w całej Polsce, w obchody Światowego Dnia Fair Play ustanowionego przez Międzynarodowy Komitet Fair Play. To inicjatywa mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie oraz w życiu.

Uczniowie SP 33 na górskich szlakach

9 września 2021 r. uczniowie klasy VIII f i VIII g rozpoczęli piesze wędrówki w ramach innowacji pedagogicznej Zdobywamy Koronę Gór Świętokrzyskich. Celem jest zdobycie 28 najwyższych szczytów poszczególnych pasm i grzbietów Gór Świętokrzyskich według określonego wykazu i uzyskanie odznaki regionalnej Oddziału Świętokrzyskiego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Kielcach - Odznaka Korona Gór Świętokrzyskich.

Dziesiąta edycja akcji „Narodowe Czytanie” w SP nr 33 w Kielcach

3 oraz 6 września 2021 r. uczniowie z klas V-VIII czytali fragmenty Moralności pani Dulskiej – tragifarsy Gabrieli Zapolskiej, która powstała na podstawie obserwacji ludzi i wydarzeń.